Parafínové zábaly

P

Parafínový zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického parafínu na obličej, dekolt, ruce, záda, stehna nebo chodidla. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Před aplikací se doporučuje nanést výživný pleťový krém, nebo masku, která se pak beze zbytku vstřebá. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafinové zábaly rukou a nohou, pravidelnými parafinovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači.
K zvýšení účinků používáme při masáži vhodný kosmetický přípravek, který se lépe a hlouběji vstřebá do prohřáté pokožky a tím se zvýší jeho účinnost.
Parafinové zábaly představují proceduru která kombinuje zdravotní i estetické účinky. Běžně se aplikují v lázních při léčbě drobných kloubů. Mezi nejoblíbenější patří právě zábaly rukou.
Využívá se při nich pomalého vstřebávání tepla a účinných minerálů. Parafínové zábaly vedou nejen k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, ale také mají blahodárný účinek na zbytek těla. Parafínové zábaly jsou jednou z forem termo léčby. Parafín se aplikuje při teplotě 52-62 °C.


Co vás čeká?


Ponoříte ruce a nohy do nádoby s předehřátým voskem. Po několika vteřinách je vyjmete. Na vzniklou parafínovou krustu vám navlékneme igelitovou vrstvu a poté ještě termo návlek. Na konci procedury Vám opatrně celou krustu z rukou sloupneme. Výsledek bude velmi zřejmý, uvidíte sami.


Co parafín umí?

Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu a poskytují ochranu drobným kloubům. Teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení pokožky a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů. Po zábalu jsou ruce velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce jsou hladké, hebké a sametové.

Parafínové zábaly mají blahodárný účinek při léčbě:

chorob pohybového systému zánětlivého, degenerativního a úrazového původu
chronické revmatoidní artritidy a dalších onemocnění drobných kloubů končetin
zhrublé, mozolovité, suché či popraskané pokožky rukou a nohou.

Co při tom cítíte?

Při ponoření ruky či nohy do nádoby s rozehřátým voskem vás to bude trošku pálit. Opravdu se to dá vydržet, navíc to trvá jen několik sekund. Ten pocit je vlastně téměř totožný, jako když ponoříte zmrzlou ruku do horké vany.


Jak dlouho to bude trvat?


Většinou se parafínové zábaly nechávají působit po dobu cca 30 minut. Probíhá-li však jejich aplikace v rámci jiných procedur, může trvat i déle.